Як утриматися на плаву офтальмологам в умовах пандемії COVID-19?

  Вплив пандемії COVID-19 на всі сфери людського життя важко перебільшити. Побоювання щодо можливого власного зараження, страх за здоров’я близьких, розчарування і нудьга через ізоляцію від решти світу, недостатня поінформованість щодо наслідків карантину, зміна режиму дня і харчування - далеко не повний перелік стресових факторів у 2020 році. Однак чи не найбільше розчарування - це переведення на дистанційну форму праці чи навіть втрата роботи. І як це не парадоксально, останнє стосується лікарів не менше, ніж людей інших професій. Звісно, інфекціоністам, анестезіологам-реаніматологам та терапевтам в сучасних умовах не позаздриш, але представники інших медичних спеціалізацій зазнали значних фінансових втрат через існування можливості для прийому лише ургентних хворих  і заборону планових госпіталізацій. І щонайперше, це стосується лікарів-офтальмологів. 

   Більшість очних захворювань лікуються саме у плановому порядку, а тому велика частина пацієнтів наразі відкладає звернення до офтальмолога через епідеміологічну небезпеку, проблеми з транспортом, вимушену самоізоляцію тощо. Однак не варто опускати руки, адже останнім часом стався значний прорив у розробці ІТ-технологій у сфері медицини. З одного боку, зараз активно розвивається телемедицина, яка надає можливість проводити консультації з лікарем у режимі онлайн за посередництвом різноманітних месенджерів та програм. З іншого боку, інноваційним є створення компанією OKOLO мобільних додатків-ігор, які дозволяють профілактувати і лікувати різноманітні патології з боку очей: амбліопію, косоокість, гіперметропію, астигматизм. 

   Усі додатки були створені у співпраці з кваліфікованими лікарями-офтальмологами з метою веселого і цікавого лікування, щонайперше, дітей, а також дорослих. В основу покладені методи, які довели свою ефективність в апаратному лікуванні й на екрані комп'ютера, а тепер вони доступні в форматі гри безпосередньо у смартфоні!

   Мобільна гра Okolo Crosses Clinic оформлена у вигляді різнокольорових картинок із квадратиками, як на шахівниці. Okolo Spider Clinic стимулює очі за допомогою концентрування погляду на яскравих динамічних зображеннях, що рухаються певною траєкторією. Мобільний додаток Okolo Puzzle Clinic - це гра, яка полягає в інтерактивному перетягуванні і заповненні відсутніх елементів яскравих картинок, подібно до знайомих нам з дитинства пазлів. Мобільна гра Okolo Ball Clinic виконана у вигляді космічної аркади, де потрібно стежити за червоними і синіми колами, переміщати кульку і заробляти бали. Граючи, дитина напружує очі, унаслідок чого відбувається активізація оптичної частини сітківки, поліпшення кровообігу очей, функціонування всіх очних м'язів, «налаштування» нервової системи на режим «антистрес». Тривалість кожної гри становить 5 хвилин.

  Компанія OKOLO впевнена, що карантин - не вирок для офтальмологів, які ведуть плановий прийом, і тому з радістю запрошує їх стати партнерами. Надаючи доступ пацієнтам до цікавих і корисних ігор, Ви, з одного боку, дистанційно виконуєте свою почесну місію з поліпшення здоров’я людей, а з іншого - маєте додатковий заробіток у ці нелегкі “коронавірусні” часи. Встигніть за прогресом!